Планот на Конте за лето – Стигнуваат 2 засилувања за 110 милиони евра!

Секакви планови се кројат во Лондон.

Тренерот на Челси, Антонио Конте ги означи Лукаку и Кансело како приоритети за лето.

Конте сака да го врати Лукаку само 3 години откако тој замина од клубот, за што ќе мора да одвои 90 милиони евра.

Одличниот Белгиец нема ништо против да се врати во тимот и овој потег следува откако Коста најверојатно ќе замине во Кина.

Вториот трансфер треба да биде Кансело кој ќе стигне како замена за Ивановиќ.

Цената на Кансело изнесува околу 20 милиони евра, а во трка за неговиот потпис е и Барселона.