ПСЖ го сака Вилијан како замена за Нејмар!?

ПСЖ остана без Нејмар на десет недели поради повреда, па богатите сопственици сакаат да најдат замена во последниот ден од преодниот рок.

Парижаните имаат на располагање доволно пари за засилувања, а тренерот Томас Тухел го сака токму Вилијан од Челси како замена за Нејмар.

Останува прашањето дали е поготвен Челси да го продаде Вилијан, кој е еден од најважните фудбалери во тимот на Маурицио Сари.

Бразилецот сезонава постигна седум голови и има шест асистенции на 36 натпревари на кои играше во сите натпреварувања.