Тевез заработува милиони во Кина, но не го почитува клубот!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Карлос Тевез заработува милиони во Кина, но тоа не го спречи да го пропушти натпреварот поради заминување во детски парк.

Тевез очигледно го сака Дизниленд, па пропушти натпревар на својот клуб поради тоа.

Аргентинецот во Шангај го посети Дизниленд во моменти кога неговиот тим имаше натпревар, но Тевез и покрај тоа заработува 615.000 фунти неделно.

Од клубот соопштија дека отсуството е од „приватни причини“.

Интересно е тоа што неколку месеци пред СП 2014-та година изјави дека нема да ја гледа Аргентина на СП, туку дека со жената ќе оди во Дизниленд.