Тевез им се „истури“ на соиграчите: Одете во пи**у матер! (ВИДЕО)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Фудбалерот на Бока јуниорс, Карлос Тевез, им се „истури“ на соиграчите по ремито со Ривер плејт во првиот натпревар од финалето во Копа Либертадорес.

Тевез играше во последните 20 минути од натпреварот, а во последната минута имаше одлична асистенција, но неговиот соиграч Бенедето не успеа да ја затресе мрежата.

Поранешниот напаѓач на Манчестер сити им се налути на фудбалерите на Бока, па почна да ги пцуе.

„Ајде, уште не сме умреле, одете во пи**у матер. Горе главите!“, збесна Тевез.