Тими Абрахам одлучи чии репрезентативни бои ќе ги носи!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Имаше право да бира помеѓу Нигерија и Англија, тој изгледа ја донесе конечната одлука.

Тими Абрхам е млад напаѓач на Челси кој минатата сезона играше во Бристол Сити на позајмица и одлучи пред Нигерија да ја избере Англија.

Младиот репрезентативец е роден во Англија но неговиот татко е од Нигерија и со тоа имаше право да одбира помеѓу две репрезентации кои се пласирани на СП во Русија наредната година.

Играчот е моментално на позајмица во Свонси каде што одлично се снаоѓа и на 10 натпревари има постигнато 4 погодоци.