Фетел: Имав среќа


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Гранд Прито во Австралија го освои Себастијан Фетел.

„Има уште многу до крајот, но во овој момент после победата целиот тим е среќен. Не бев потполно задоволен од стартот. Имав среќа бидејќи Луис додека се враќаше на патеката се фати во гужва“ – вели Фетел.

Фетел денеска патеката ја измина за 1 час 24 минути и 11.670 секунди.

„Одличен болид, секоја чест“

Луис Хамилтон пак кој заврши втор изјави дека имал некакви проблеми со болидот на стартот:

„Им честитам на Ферари и Фетел. Имав доста пробелми на почетокот и морав во бокс. Фетел го искористи тоа и уште еднаш му честитам. Секоја чест“ – вели Хамилтон