СЕКС среде Торино – Јувентус ја растури Барселона (ВИДЕО)

Фудбалерите на Јувентус на Јуве Арена ја победија Барселона во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на Шампионите, 3:0.

На почетокот на натпреварот Тер Штеген од одбрани ударот со глава на Игуаин. Во седмата минута од натпреварот Пауло Дибала ја затресе мрежата на Барселона.

Paulo Dybala GOAL – Juventus 1-0 Barcelona 11… by Football–Live

Буфон му одбрани зицер на Иниеста, а на другата страна Пауло Дибала по втор пат го натера Тер Штеген да ја вади топката од мрежата.

Paulo Dybala GOAL – Juventus 2-0 Barcelona 11… by Football–Live

Меси на почетокот на второто полувреме шутираше непрецизно. Ударот на Игуаин беше одбранет, а после изведениот корнер Џорџо Киелини постигна погодок со глава за 3:0.

Giorgio Chiellini Goal HD – Juventus 3 – 0… by footballderby

Барселона преку Суарез имаше шанса да постигне погодок, но Буфон го запре. На крајот Јувентус се радуваше на големата победа, 3:0.

Реванш натпреварот се игра на 19-ти април на Камп Ноу.