Адеми стигна до 350 настапи за Динамо Загреб (Фото)


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми стигна до 350 настапи во кариерата за Динамо Загреб во вчерашниот пораз од Бодо Глимт (0-1).

Адеми се запиша во легендите како најтрофеен фудбалер во историјата на тимот, а дојде и до второто место по број на настапи за гигантот од Загреб.

Пред Адеми е само Дражен Ладиќ кој е недопирлив во моментов со 468 настапи за хрватскиот гигант.