Алиоски се сели во Саудиска Арабија за четири милиони евра!?

Македонскиот фудбалер Езгјан Алиоски бара нов тим за следната сезона, а по неуспешните преговори со турските тимови, левиот бек добил понуда од Саудиска Арабија.

Новинарот Педро Алмеида објави дека Алиоски добил понуда од Ал Ахли, кој му предложил на македонскиот репрезентативец договор на две години и плата од 1,5 милиони евра по сезона плус бонус од еден милион евра за потпис на договор.

Алиоски пред речиси еден месеци си замина од Лидс, кој не успеа да му го продолжи договорот на македонскиот фудбалер.