Алкараз „изгоре“ во Буенос Аирес по заканите дека ќе го симне Ѓоковиќ од тронот


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз загуби од Николас Хари со 6-7 и 3-6 во полуфиналето на турнирот во Буенос Аирес.

Алкараз пред неколку дена се закани дека ќе го симне Новак Ѓоковиќ од тронот, но засега не му оди најдобро бидејќи со поразот во Буенос Аирес ќе загуби и бодови на АТП-листат.а

Турнирот во Аргентина е деветти по ред по гренслемот на Вимблдон на кој Алкараз нема да освои пехар.