Алкараз ќе потпише договор вреден 200 милиони долари


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз наскоро би можел да потпише договор со американската компанија „Најк“.

Производителот на спортска опрема планира да потпише соработка со Алкараз, откако во минатото соработуваше со Роџер Федерер и Рафаел Надал.

„АС“ пишува дека Алкараз би потпишал 10-годишен договор вреден 20 милиони долари на годишно ниво.