Алкараз загуби од Ѓоковиќ, но вети дека ќе му се одмазди!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Шпанецот Карлос Алкараз загуби од Новак Ѓоковиќ со 0-2 во сетови на завршниот турнир во Торино.

Алкараз по натпреварот кажа дека Ѓоковиќ бил подобар на теренот и заслужил да игра финале на турнирот.

„Играм на исто ниво во тек на целиот меч, но квалитетот на неговите удари е неверојатен. Тој покажа зошто е најдобар во свет. Тажен сум зашто не сум на негово ниво, но ќе бидам подобар во иднина. Ако сакам да го достигнам, треба да бидам прв 15 години. Тоа е мотив повеќе за мене“, кажа Алкараз.