Анчелоти: Сè беше нормално, а потоа Бензема…


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Францускиот напаѓач Карим Бензема го напушта Реал Мадрид на крајот на сезоната, а неговата одлука го изненади тренерот Карло Анчелоти, но и навивачите.

Анчелоти беше изненаден и тоа го откри по натпреварот против Атлетик Билбао.

„Бензема утрово ни кажа за неговата одлука да замине, тоа беше неочекувано. Неговото заминување е изненадување за нас, па сега треба да размислиме што ќе правиме. Ни требаат напаѓачи и мора да се засилиме“, кажа Анчелоти.

Французинот вчера го постигна својот последен гол во дресот на Реал, по што беше заменет и доби овации од публиката.

Анчелоти е заинтересиран за Каи Хаверц од Челси, а Реал Мадрид веќе подготвил богата понуда.