Анчелоти: Тортата е готова, останува треба да додадеме цреша!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Реал Мадрид е на праг да ја освои титулата во шпанската Ла Лига, а тренерот Карло Анчелоти зборуваше за очекувањата од мечот против Барселона.

„Ел Класико“ секогаш привлекува големо внимание, а Анчелоти најави дека сака триумф против вечниот ривал на Реал Мадрид.

„Барселона е тежок противник. Тие се добри, но за нас ова е шанса да се приближиме до трофејот во Ла Лига.Тортата е готова, останува само да ја додадеме црешата“, кажа Анчелоти.