Англија ја совлада Србија, голот за победа го постигна Белингам (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англиската фудбалска репрезентација славеше со 1-0 против Србија во првото коло од групната фаза на Европското првенство (ЕП).

Избраниците на Герет Саутгејт не импресионираа на теренот, меѓутоа Џуд Белингам во 13. минута го постигна единствениот гол за победа на Англија.

Србија во второто полувреме се закани неколку пати, но Англија се одбрани и оствари триумф од 1-0.