Англија разочара против Словенија, Србија елиминирана од ЕП


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Вечерва беа одиграни два натпревари од Европското првенство (ЕП), и тоа Англија – Словенија и Србија – Данска, кои завршија без голови.

Англичаните имаат голем број ѕвезди во тимот, но повторно разочараа затоа што немаа муниција против незгодната Словенија, а ништо подобра не беше ниту Србија против Данска.

Интересно е тоа што во борбата за втората позиција Данска и Словенија имаа исти параметри сè до последниот, односно екипата од Скандинавија ќе заврши втора поради тоа што има подобар ФИФА-ранкинг од Словенците.