Ван Гал остро го критикуваше Солскјер

Во моментов се води голема борба во Премиерлигата за титулата, но и за позициите кои обезбедуваат пласман во топ-4.

Еден од кандидатите за место во топ-4 е и Манчестер јунајтед на Оле Гунар Солскјер, а интересен коментар имаше поранешниот тренер Луј Ван Гал.

„Може да се каже дека Оле имаше некакво влијание на почетокот, зашто Јунајтед беше деветти. Играше анти-фудбал, јас така го нарекувам тоа, но немој да мислите дека Оле нема да паркира автобус. Против сите големи екипи игра така. Тоа го направи против Арсенал, Тотенхем, ПСЖ и Барселона“, вели Ван Гал

Јунајтед го очекува тешка битка до крајот за да обезбеди место во топ-4.

Advertisements