Протекоа слики од гостинскиот дрес на Манчестер Јунајтед: Навивачите згрозени (Фото)

Откако официјално го претставија новиот домашен дрес кој со воодушевување беше прифатен од страна на фановите, сега во јавноста излегоа фотографии од гостинскиот дрес на Манчестер Јунајтед за следната сезона.

Ако фотографиите се вистинити, ова со сигурност ќе биде еден од најлошите дресови на Манчестер Јунајтед во историјата.

Фановите разочарани од изгледот на можниот дрес најавија дека воопшто нема да го купат ваквото парче.

Advertisements