Евертон го донесе првото летно засилување

Од таборот на Евертон и официјално го потврдија трансферот на Јонас Лосл, голманот кој оваа сезона ја помина во Хадерсфилд.

Данскиот 30 годишен голман потпиша договор со Евертон кој ќе го задржи на „Гудисон“ до 2022 година.

Лосл кој одигра 31 натпревар во Премиер лигата оваа сезона меѓу „карамелите“ пристигнува како резервна опција за Џордан Пикфорд кој и следната сезона ќе биде прв избор на Марко Силва.

 

 

Advertisements