Официјално: Реал Мадрид го ангажираше и четвртото засилување

Реал Мадрид уште во првите денови од преодниот рок веќе го комплетира тимот кој ќе го носи товарот следната сезона.

Откако беа објавени трансферите на Едер Милитао, Родриго, Лука Јовиќ и Еден Азар, пред малку од „кралскиот клуб“ објавија дека е постигнат конечен договор со Лион за трансферот на Ферлан Менди.

Менди потпиша шестогидшен договор со „кралевите“ кој ќе му истече на 30 јуни 2025 година, а официјално ќе биде презентиран на јавноста на 19 јуни во 14:00 часот.

Денеска Реал Мадрид официјално го презентираше Лука Јовиќ, а утре истото ќе се случи со најголемата ѕвезда досега, Еден Азар.

Advertisements