На Милан и на Јувентус им се пишува црно доколку зборовите на Раиола се вистина!

0

Мино Раиола подготвува нови големи трансфер, а денеска им зададе удар на италијанските гиганти Милан и Јувентус.

Раиола зборува дека Донарума иако ова лето не го напушти Милан, тврди дека тоа наскоро ќе се случи.

Раиола зборува дека наредното лето, Донарума ќе го напушти Милан и ќе замине најверојатно во Реал Мадрид.

„Воопшто не верувам во проектот на Милан“ – истакна Раиола.

Раиола ги загрижи и навивачите на Јувентус.

„Дибала го напушта Јувентус. Ќе отиде во клуб каде што ќе може да ги исполни своите очекувања. Тешко дека во Барселона, но можно е во ПСЖ, Јунајтед, Реал или Сити“

 

Share.