Би биле страв и трепет за сите: Ова се најдобрите 11 кои нема да играат на СП

0

И ова Светско првенство ќе остане со многу фудбалски ѕвезди. Од играчите кои ќе ја пропуштат Мундијалот може да се направи тим кој ќе биде страв и трепет дури и за најголемите фаворити за освојување на Светското првенство.

Голман: Јан Облак (Словенија, Атлетико Мадрид)

Десен Бек: Антонио Валенсија (Еквадор, Манчестер Јунајтед)

Стопери: Вирџил Ван Дијк (Холандија/ Саутемптон), Костас Манолас (Грција, Рома)

Лев бек: Давид Алаба (Австрија, Баерн Минхен)

Среден ред: Артуро Видал (Чиле, Баерн Минхен), Миралем Пјаниќ (БиХ, Јувентус)

Крилни играчи: Герет Бејл (Велс, Реал Мадрид), Алексис Санчез (Чиле, Арсенал)

Напаѓачи: Пјер Емерик Обамејанг (Габон, Бор. Дортмунд), Един Џеко (Рома, БиХ)

И клупата би изгледала застрашувачки со Марек Хамшик, Ријад Махрез, Кристијан Пулишиќ, Петр Чех, Дали Блинд, Наби Кеита, Гери Медел, Сеад Колашниац, Арон Рамзи,  Мемфис….

Share.