Ќе биде пеколно: Познати шеширите пред ждрепката за групите на СП

0

По победата на Перу над Нов Зеланд го добивме и последниот патник на Светското првенство во Русија.

Претстојниот Мундијал ќе се одржи од 14 јуни до 15 јули 2018 година, а ждрепката за групите е закажана за 1.декември оваа година.

Вака изгледаат шеширите пред ждрепката:

ПРВ ШЕШИР: Русија, Германија, Бразил, Португалија, Аргентина, Белгија, Полска, Франција

ВТОР ШЕШИР: Шпанија, Перу, Швајцарија, Англија, Колумбија, Мексико, Уругвај, Хрватска

ТРЕТ ШЕШИР: Данска, Исланд, Костарика, Шведска, Тунис, Египет, Сенегал, Иран

ЧЕТВРТ ШЕШИР: Србија, Нигерија, Австралија, Јапонија, Мароко, Панама, Јужна Кореа, Саудиска Арабија

Share.