Несторовски погоди по подолго време но Палермо претрпе пораз од Фоџа

0

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски погоди во првенствениот натпревар против Фоџа во кој неговиот Палермо претрпе пораз на домашен терен иако имаше водство .

Несторовски погоди во 65. минута од белата точка и го прекина голгетерскиот пост кој траеше од 25 ноември кога постигна гол против Авелино.

Сепак овој погодок не беше доволен затоа што гостинскиот тим направи комплетен пресврт со головите на Духамел и Крагл.

Александар Трајковски целиот натпревар го помина на клупата за резервни фудбалери.

Share.