Само што пристигна во Јувентус, а веднаш доби казна!

0

Многу внимание предизвика доаѓањето на Леандро Фернандес во Јувентус. Станува збор за дете кое има 18 години и го искористи правото како слободен играч да го напушти ПСВ и да се пресели во италијанскиот гигант.

Веднаш заигра за Примавера, има голем талент, игра на позицијата фудбалер за врска, а ова лето ќе влезе и во првата екипа на Јуве.

Пред дербито помеѓу градските ривали од Торино, на младинскиот натпревар имаше многу тензии.

Јуве победи во претпоследната минута, со голот на Јакуповиќ, а Фернандес претера со својата прослава.

Неговиот гест беше казнат веднаш затоа што такви работи во Јувентус не прифаќаат.

Share.