Левандовски очајнички посакува да си замине од Баерн

Роберт Левандовски веќе ги ифнормирал своите соиграчи од Баерн Минхен дека има желба да се приклучи на Реал Мадрид.

Полјакот пред неколку месеци го ангажираше Пини Захави како негов агент со цел да му обезбеди трансфер во Мадрид ова лето.

Како и да е, од Баерн се против продажба на 30 годишниот фудбалер, но тој е упорен во намерата да си замине од „Алијанц Арена“.

Зинедин Зидан пак е во потрага по стабилен напаѓач откако веќе неколку сезони со ред Бензема комплетно потфрла во таа улога.

Advertisements