Вестбрук „полуде“ и сакаше да се тепа со навивачите (ВИДЕО)

0

Оклахома ниту сезонава не успеа да ја помине првата пречка во плејоф-серијата, а тоа го налути Расел Вестрбук.

Од стартот се виде дека работите не одат во корист на Оклахома, па Јута лесно стигна до 4-1 во серијата и ги елиминираше.

Вестбрук беше нервозен по мечот и имаше неколку конфликти со навивачите.

Advertisements
loading...
Share.