„Мурињо е ѕвезда, а Јунајтед не го однесе чекор понатаму“

0

Претседателот на Баерн, Ули Хоенес зборуваше за кошаркарската лига во Германија, а поранешниот тренер на Баварците, Саша Ѓорѓевиќ го спореди со Жозе Мурињо.

„Човек мора да води сметка за тоа да не го донесе тренерот, кој е ѕвезда, туку некој кој ќе се прилагоди во екипата“, вели Хоенес.

„Еден пример од фудбалот е Мурињо, кој дојде во Јунајтед и кој е ѕвезда, но не го однесе клубот чекор понатаму“, објасни претседателот на Баерн.

Advertisements
loading...
Share.