Леброн Џејмс доби богатство со влегувањето на Ливерпул во финалето на ЛШ

0

Американските кошаркар, Леброн Џејмс, покажа дека е многу паметен и надвор од кошаркарските терени.

Иако кошаркарот на Кливленд кавалирс нема многу време во последно време, сигурно дека до него стигна информацијата дека Ливерпул се пласираше во финалето на Лигата на шампиони (ЛШ).

Тој е сопственик на два проценти од акциите на клубот, кои ги купи во 2011. година за 6,5 милиони долари. Па, сега со пласманот во финале на „црвените“, неговите акции пораснаа на 32 милиони долари.

Advertisements
loading...
Share.