Капело: Јувентус може да освои и осмо Скудето!

0

Фабио Капело смета дека победничката серија на Јувентус не е готова и може да продолжи, така што ќе го освојат осмото Скудето по ред наредната сезона.

Меѓутоа, Буфон ќе се повлече, а Асамоа и Лихштајнер ќе го напуштат клубот.

„Се сложувам со тие кои тврдат дека победничката серија на Јувентус не е готова. Ривалите се многу под нив и мислам дека Јуве ќе го освои и осмото Скудето по ред“, вели Капело.

Advertisements
loading...
Share.