Реал Мадрид доби „корпа“ од Рома!

0

Реал Мадрид ја подготвува листата со потенцијални засилувања за летово, па на нејзе се наоѓа голманот Алисон од Рома.

Реал неодамна испратил понуда од 70 милиони евра, но Рома ја одбила понудата.

„Волчицата“ е подготвена да преговара за продажбата на алисон, а сумата којашто ја сака изнесува 100 милиони евра.

Секако, парите не се проблем за „кралевите“, па останува да видиме дали летово ќе ја понудат посакуваната сума на пари.

Advertisements
loading...
Share.