Хулиган удри постар навивач на Ливерпул, па брутално беше нокаутиран! (ВИДЕО)

0

Големото финале во Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул се игра вечерва на Олимпискиот стадион во Киев.

Навивачите на Реал и Ливерпул го окупираа главниот град на Украина, но некои не си поминаа најдобро.

Вчера украински хулигани ги нападнаа навивачите на Ливерпул, а потоа нешто слично поминаа и фановите на Реал Мадрид.

Сепак, камерите успеаа да снимат еден хулиган кој удри постар навивач на Ливепрул, но по неколку секунди доби – нокаут.

Advertisements
loading...
Share.