Ремонт во Сан Антонио: Најпрво Паркер, а сега и уште еден играч заминува од екипата!?

Кајл Вокер замина од Сан Антонио и потпиша договор со Мемфис гризлис, со кој потпиша четиригодишен договор вреден 37 милиони долари.

Вокер настапува во лигата од 2014. година, кога беше 30. пик на првата рунда од драфтот по успешната универзитетска кариера, а во последната сезона во Сан Антонио постигнуваше по 7,9 поени, 5,4 скокови и 2,7 асистенции во просек.

Андресон прифати соработка со Мемфис, но во моментов е ограничен слободен играч, што значи дека ќе остане во Тексас доколку Сан Антонио реши да му испрати иста понуда.

Претходно, Тони Паркер го напушти клубот по 17 години, а најверојатно од екипата ќе замине и Кавај Ленард.

Advertisements