Интер донесе неколку големи засилувања, но сега е на праг да го потврди најважниот договор

Фудбалерите наИнтер вечерва ја отвораат новата сезона во Серија А на гостувањето кај Сасуоло.

Интер ова лето донесе доста добри фудбалери, а она што е уште поважно за фановите на Нероаѕрите е тоа што Мауро Икарди остана во клубот.

Сега, како што пренесува „Кориере Дело Спорт“ Икарди ќе потпише и нов богат договор со клубот со кој ќе се обврзи на верност до 2023 година. Напаѓачот во сегашниот договор има откупна клаузула од 160 милиони евра, а во новиот сигурно таа ќе се зголеми уште повеќе, што ќе значи негово сигурно останување на „Меаца“ и во годините што доаѓаат.

Advertisements