Управата на Милан му постави ултиматум на Гатузо

После ремито со Аталанта (2:2) на Сан Сиро, управата на Милан одлучи на тренерот Гатузо да му постави ултиматум и ако сака да остане на клупата на Росонерите, мора да запише три победи во наредните три натпревари.

Сепак, Милан лошо ја отвори сезоната и е на 12. место после пет кола, но со натпревар помалку.

Директорот на клубот Леонардо му рекол на Гатузо дека мора да оствари три победи во наредните три натпревари, во спротивно ќе мора да побара негова замена.

Инаку Милан игра против Емполи, Сасуоло и Киево и планирано е да освојат девет бодови, инаку…

Advertisements