Дортмунд отпиша талентиран фудбал, па сега спасот ќе го бара во Интер!?

Интер во јануари ќе се обиде дополнително да се засили, а една од желбите на управата е фудбалер, кој настапува во Бундеслигата.

Италијанските медиуми пишуваат дека Жереми Толјан е желба на гигантот од Милано.

Жереми стигна во Борусија Дортмунд од Хофенхајм во 2017 година, но не успеа да се прилагоди таму.

Фудбалерот е подготвен да ги напушти „милионерите“, а тоа сакаат да го искористат„нераѕурите“, кои очајно бараат десен бек.

Летоска го пропуштија Жоао Кансело, кој на крајот заврши во Јувентус, а за Толјан ќе имаат конкуренција од Бетис.

Advertisements