Дончиќ збесна, па почна да пцуе: Пу, п**ка ти матер! (ВИДЕО)

Во ноќта од вторник кон среда беа одиграни пет натпревари во НБА-лигата. Ноќта уште еднаш ја одбележа одличниот словенечки кошаркар Лука Дончиќ, кој го предводеше Далас до нов триумф против Портланд со 111-102.

Во натпреварот постигна 21 поен, имаше девет скокови и три асистенции, а покрај тоа покажа дека може и лесно да се налути.

При една дискутабилна судиска одлука буквално „пукна“. На тоа претходеше глума на кошаркар на Портланд, а Дончиќ полуде и почна да пцуе.

„Пу, п**ка ти матер“, пцуеше Дончиќ.

Advertisements