По морничавата повреда: Откриена состојбата на Суботиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Морничавите сцени кои се случија во средата навечер кога голманот на екипата на Невен Суботиќ со колено го удри во глава, конечно е соопштена неговата состојба.

Суботиќ беше шест минути во несвест додека му течеше крв од глава, па сите се потресоа на социјалните мрежи.

По социјалните мрежи се прошири вест дека српскиот репрезентативец морал да направи операција во болница, но очигледно тоа не било вистина.

Неговиот менаџер Фридер Гам кажа за германските медиуми дека искусниот стопер е во ред и дека ноќта ја поминал во болница, по што бил пуштен на домашно лекување.

Advertisements