Арнаутовиќ ја затресе мрежата на Атлетико за триумф на Интер (Видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Италијанскиот гигант Интер славеше на првиот осминафинален меч против Атлетико Мадрид со 1-0 во Лигата на шампиони (ЛШ).

Атлетико успешно се бранеше од нападите на Интер сè до завршницата, кога Марко Арнаутовиќ ја затресе мрежата на гостите.

Во вториот меч кој се играше вечерва, ПСВ и Борусија Дортмунд ремизираа (1-1).