Арсенал најде совршено засилување за кое ќе плати 55 милиони фунти


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англискиот вицешампион Арсенал ниту оваа сезона не го симна Манчестер сити од тронот во Премиерлигата, па следната сезона ќе се обиде повторно да го загрози, а за тоа ќе ангажира неколку засилувања.

На листата со желби на „топчиите“ се наоѓаат неколку потенцијални засилувања, меѓу кои е Бенџамин Шешко од Лајпциг кој постигна 18 голови на 42 натпревари во Бундеслигата.

Шешко има откупна клаузула од 55 милиони фунти, но конкуренција на Арсенал ќе му биде градскиот ривал Челси.