Арсенал, Наполи, Лацио…заинтересирани за чудото од Гент

Многу европски клубови се заинтересирани за фудбалеротна Гент кој оваа сезона игра феноменално во дресот на белгискиот клуб.

Станува збор за 20 годишниот канадски интернационалец, Џонатан Дејвид кој веќе има постигнато 21 погодок оваа сезона. Офанзивецот покрај високиот број голови има запишано и десет асистенции и токму затоа е топ трансфер цел на многу големи екипи од Европа.

Арсенал, Евертон, Лестер, Наполи, Лацио, Ред Бул Лајпциг и Лил ќе се борат за потписот на играчот пред кого се предвидува голема кариера.