Асистенцијата на Дончиќ за која зборуваат сите во НБА-лигата 🎥

Лука Дончиќ во победата на Далас против Орландо (130-124) постигна 33 поени, 10 скокови и девет асистенции, па за малку ќе запишеше трипл-дабл.

Дончиќ беше одличен на паркетот и лесно им асистираше на кошаркарите со атрактивни потези, а една од асистенциите ја воодушеви цела НБА-лига.