Атланта со акција во три потези го реши Торонто (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Атланта хокс славеше со 124-122 против Торонто репторс во драматичен меч во НБА-лигата, а победата ја обезбеди со звукот на сирената.

Кошаркарите на Атланта за 3,8 секунди во три потези ги решија ривалите, а кошот за победа го постигна Грифин.

Исто така, треба да се спомене дека Јанг постигна 33 поени и 12 асистенции за победничкиот тим.