Атлетико во страв го повикува фудбалерот на Виљареал


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Виљареал би можел да остане без двајца дефанзивци пред предизвиците во ЛШ.

Младиот Бејли замина во Манчестер, а сега жолтата подморница би можел да ја напушти Аргентинецот, Мусакио.

Тој е на мета на Атлетико Мадрид, но само во случај ако од клубот си замине еден дефанзивец, конкретно Хименез.

Младиот Уругваец е на мета на Манчестер Сити кој извиси за Ејмерик Лапорта.

Раководството на јорганџиите гледа замена во Мусакио.

Вредноста на Хосе Хименез се проценува на 25 милиони евра, а Атлетико Мадрид ќе бара дупло повеќе за неговите услуги.