дома автори мислења од D. C.

D. C.

19426 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најнови вести

Исчезна екс-фудбалер на Виљареал!

Поранешниот фудбалер на Виљареал, Франко Акоста исчезнал во Уругвај. Медиумите објавија дека тој со неговиот брат се обидувал да мине река, но притоа исчезнал. Акоста...

Салах го „почести“ Фулам со гол, Ливерпул пред нов пораз! 🎥

Ливерпул игра ужасно во Премиерлигата, а посебно на „Енфилд“ каде што има пет порази по ред и шестиот е веќе на прагот. Тимот на Јирген...

НБА не сака да го смени логото во чест на Коби Брајант!

Адам Силвер, комесарот на НБА-лигата, ги разочара навивачите затоа што кажа дека не е време да се промени логото на најсилната кошаркарска лига во...

Над стадионот на кој игра Селтик лета авион со порака од навивачите на Ренџерс...

Доминацијата на Селтик по 10 години беше прекината и Глазгов Ренџерс е нов шампион во шкотското првенство. Ренџерс предводен од легендарниот Стивен Џерард направи чудо...

Легендарниот Џерард ги фрли сите во транс и покажа како се слави титула! 🎥

Глазгов Ренџерс конечно ја освои титулата во Шкотска и ја прекина доминацијата на Селтик, а човекот кој им помогна во тоа е Стивен Џерард Џерард...

Лапорта ги „купи“ навивачите на Барселона, а го спомена и Реал Мадрид!

Жоан Лапорта смета дека е главен кандидат за претседателската функција во Барселона. Тој беше на чело на тимот и претходно, кога Каталонците беа главни...

Тикет на денот (недела, 07.03.2021)

Денешниот ден изобилува со понуда за обложување, па ние се надеваме дека ја составивме вистинската комбинација која според нас има големи шанси за пролаз....

Реал Мадрид сака да се ослободи од Варан?

Францускиот дефанзивец Рафаел Варан ќе го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната, барем така пишуваат шпанските медиуми, а како негова следна дестинација се...

ВАР пак крена „прашина“: Требаше ли Арсенал да добие пенал? 🎥

Арсенал одигра само 1-1 против Барнли откако Гранит Џака ги почести ривалите со асистенција. Сепак, ВАР-технологијата повторно крена голема прашина.

Ролан Гарос ќе се одржи според планот со присуство на навивачи

Организаторите на вториот гренслем-турнир во сезоната Ролан Гарос се убедени дека годинава турнирот ќе се одржи според планот и со присуство на публика. Турнирот минатата...