Баерн Минхен ќе избрка седум фудбалери чија вредност е 340 милиони евра


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Германскиот шампион Баерн Минхен имаше разочарувачка сезона во Бундеслигата и ја загуби титулата, поради што е најавена голема реконструкција.

Бундеслигашот планира да продаде седум фудбалери чија вредност изнесува неверојатни 340 милиони евра.

На листата за отстрел се Серж Гнабри, Кингсли Коман, Џошуа Кимих, Леон Горецка, Дајот Упамекано, Алфонсо Дејвис и Нусаир Мазрауи.