Баерн Минхен пронајде замена за Тухел


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Германскиот шампион Баерн Минхен е во голема криза, а тоа го потврди и поразот од Бохум со 2-3 во Бундеслигата.

Како што минува времето, така се зголемува притисокот врз тренерот Томас Тухел кој не го води тимот како што се очекуваше.

Медиумите шпекулираат дека Тухел би можел да добие отказ доколку загуби до Лацио во Лигата на шампиони (ЛШ0.

Баерн Минхен наводно веќе го исконтактирал Зинедин Зидан, кој нема тренерски ангажман уште од 2001 година.

Како можна замена за Тухел се споменуваше и Чаби Алонсо од Баер Леверкузен, но такво нешто најверојатно нема да се случи.