Баерн си игра со Леверкузен како со мали деца: Голманот на домаќините не знае каде се наоѓа (ВИДЕО)

Баер Леверкузен ги изненади сите со погодокот за водство од 1-0 против Баерн Минхен во 10. минута, но потоа следеше притисок од страна на гостите.

Баерн од 28. минута, па до крајот на првото полувреме постигна дури три погодоци, а посебно интересен беше третиот гол, кој го постигна Серж Гнабри.

Голманот на домаќините повеќе не знае каде се наоѓа, па гостинскиот фудбалер на одличен начин ја заврши акцијата.