Балканско шоу во НБА: Дончиќ му дофрли на Марјановиќ – Боби, те сакам! 🎥

Кошаркарите на Далас маверикс го совладаа Портланд трејл блејзерс со 40 разлика, а свое шоу повторно имаа Бобан Марјановиќ и Лука Дончиќ.

Српскиот центар по натпреварот застана пред Дончиќ, кој даваше изјава, а Словенецот во еден момент не можеше повеќе да се забележи.

Потоа Марјановиќ си замина, а Дончиќ му дофрли: Боби! Боби, те сакам!