Барди во конкуренција за „Гол на колото“ во Лигата на нации (Видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Македонскиот репрезенативец Енис Барди би можек да добие награда за најубав гол во четвртото коло од Лигата на нации.

Барди постигна одличен гол против Гибралтар, а во трката за признанието се уште и Ноа Ланг од Холандија, Даниел Газдаг од Унгарија, како и Емрели од Азербејџан

За голот на Барди може да се гласа ТУКА.